Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Regülatör

Regülatör

Çobanoğlu Elektronik olarak firmamız, 25+ yıldır Regülatör sektöründe Türkiye’nin önde gelen birçok markanın (Emkapower, Tescom, Makelsan, Servo-Matik, Tunçmatik, Necron, Siel Enerji) yetkili servisliğini ve yetkili satıcılığını sürdürmektedir. Sivas, Tokat, Yozgat ve Erzincan illerinde faaliyetlerimiz ilk gün ki titizlikle devam etmektedir. Voltaj Regülatörü ile alakalı bütün taleplerinize çözüm sunuyoruz.

Voltaj Regülatörü Nedir?

Voltaj Regülatörü, sabit voltaj seviyesini otomatik olarak korumak amacıyla tasarlanmış bir cihazdır. Voltaj regülatörü basit bir ileri beslemeli tasarım kullanabilir veya negatif bir geri besleme içerebilmektedir. Elektromekanik bir mekanizma veya elektronik bileşenler ile kullanılabilir. Dizayna bağlı olarak, bir veya birden fazla AC ve DC gerilimi düzenlemek için kullanılmaktadır.

Elektronik Voltaj Regülatörleri, işlemci ve diğer elemanlar tarafından kullanılan DC voltajlarını stabilize ettikleri bilgisayar güç kaynakları gibi cihazlarda bulunur. Otomobil alternatörlerinde ve merkezi güç istasyonu jeneratör tesislerinde voltaj regülatörleri tesisin çıkış gerilimini kontrol eder. Bir elektrik güç dağıtım sisteminde, voltaj regülatörleri bir trafo merkezine veya dağıtım hatları boyunca kurulabilir ve böylece tüm müşteriler hattan ne kadar güç çekildiğinden bağımsız olarak sabit voltaj almaktadırlar.

 

Regülatör ne işe yarar?

Voltaj Regülatörü trafo mesafesinin uzak olduğu bölgelerde ve organize sanayi bölgelerinde trafoyu ortak paylaşanlar için üretilen cihazlardır. Bu tip bölgelerde trafoya yakın yerlerde, kademe ayarından dolayı normalden yüksek gerilim alınır. Trafoya uzak yerlerde ise normalden daha az gerilim alınır. Regülatörler, bu tip yerlerde enerjinin kademe ayarını dengeli şekilde ayarlar. Bireysel voltajın normal seviyelerde alınmasını ve elektronik sistemlerin ihtiyaç duydukları gerilimi almaları voltaj regülatörü ile sağlanır. Regülatör, aşırı gerilim koruyucu veya aşırı gerilim sönümleyici olarak kabul etmek yanlıştır. Voltaj dalgalanması, kombiler için yoğun olarak önerilmesi doğru değildir.

 

Regülatörler düzensiz gelen şebeke geriliminde düşme ve yükselme gibi dengesizlikleri dengeler. Regülatörler; sanayideki CNC tezgahlarında, motor sürücülerinde, tıbbi cihazlarda, ev ve işyerlerimizdeki bilgisayarda, elektrikli ve elektronik cihazlarının olduğu her alanda kullanılır. Şebeke geriliminiz  düşük, yüksek ya da dalgalı geliyorsa voltaj regülatörü kullanmalısınız. Regülatör şebeke geriliminde meydana gelen dalgalanmaları takip altına alır. Çıkış voltajını otomatik gerilim regülasyonu ile en uygun düzeyde tutar.  Elektrik, elektronik cihazların sağlıklı çalışmasını sağlar. Bu cihazlarda oluşması muhtemel olan arıza riskini en aza indirir.

Voltaj Regülatörü kategorisindeki ürünlerimizi incelemek için Tıklayın.

Bize Soru Sorun
rajib raj

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM